A hűvösebb őszi estéken sokan inkább az otthon melegében keresnek elfoglaltságot maguknak. Ha nem hétköznapi hobbit szeretnénk, akkor a gyertyaöntés jó választás lehet. Némi rutin megszerzése után, valóságos csodákat alkothatunk magunknak vagy ajándékba. Ahhoz, hogy ezt a szórakoztató tevékenységet elsajátítsuk, kellékek tekintetében csak minimális befektetésre kell sort keríteni.
Alapvetően szükség lesz viaszra vagy paraffinra, kiöntőedényre, gyertyaformára, kanócra és hurkapálcikára. Ezek természetesen az alapfelszerelések közé tartoznak, de minél tapasztaltabbak vagyunk, annál inkább lehet majd színesíteni az alkalmazott öntési technikákat és a felhasznált anyagokat.
Kezdő barkácsolóknak, mindenképpen paraffinviasszal lesz a legjobb dolgozni. Hiszen olcsó, nagymennyiségben beszerezhető, színezhető, illatosítható és egyszerűen formázható. Kellő tapasztalattal rendelkezők előszeretettel használják a méhviaszt. Kedvező tulajdonságainak hála, magában is illatos, frissíti és tisztítja a lakás levegőjét.
Maga a gyertyaöntés sem túl nehéz dolog, csak megfelelően kell elvégezni az előkészületeket. A kiszemelt formába precízen kell a kanócot belehelyezni és gondoskodni kell róla, hogy ne mozduljon el. Erre öntendő a megolvasztott alapanyag. Amennyiben hagyományos viaszt használunk, ezen a ponton tudjuk végrehajtani a színezést és az illóolajok hozzáadását. A gyertyaöntés utolsó fázisában már a türelemé a főszerep, hiszen 10 órát szobahőmérsékleten, 10 órát pedig hűtőszekrényben kell pihentetni a teljes megszilárdulásig.