Talán nincs is még egy olyan kultúra a világon, ami annyira ragaszkodna a hagyományaihoz, mint a japán. A hagyományok tisztelete megmutatkozik a japánok életének minden szegmensében, a főzéstől kezdve, a sportokon keresztül egészen a kötésig. Tökéletes példa ez utóbbira a pamut fonal, vagy ahogy a Felkelő Nap országának a népe nevezi, az amigurumi.
A szó két részből tevődik össze, aminek első tagja az „ami” kötést jelent, míg a második tag, a „gurumi” kézzel készített játékfigurára utal. E tudás tükrében nem is csodálkozhatunk azon, ha a szóban forgó pamut fonalból manapság is leginkább mesefigurák készülnek. A technika Japánban már több ezer éves múltra tekint vissza, míg Európában csak az utóbbi néhány évtizedben lett híres, ám ez a népszerűség azóta is töretlen.
Érdekes megfigyelni, ahogy az európai világ szokásai keverednek a technika ősi hagyományaival, olyan maradéktalanul egyedi alkotásokat létrehozva, amelyek páratlan szépérzékről tesznek tanúbizonyságot. Az a tapasztalt ügyes kezű személy, akinek a kisujjában van a módszer, jól tudja, hogy a kötéshez és a horgoláshoz a rengeteg türelmen kívül minőségi eszközök is szükségeltetnek, mint a már említett pamut fonal.
A pamut fonal abban az esetben váltja be a hozzá fűzött reményeket, ha első osztályú minőséget képvisel. Azoknak sem kell egyébként szomorkodni, akik még csak most sajátították el az alapokat, hiszen némi gyakorlattal könnyen a technika mesterévé lehet válni, főleg ha a birtokunkban van a megfelelő prémium pamut fonal is.